آشنایی بیشتر با سـداد نور

سامانه دسترسی از دور نور (سداد نور) از مجموعه پایگاه‌های مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی است که دسترسی به نرم افزارهای نور را در همه سیستم عامل‌ها ممکن کرده است.

در گذشته‌ای نچندان دور کامپیوترها ابزارهای بی رقیبی در ارائه نرم افزارهای حرفه‌ای به شمار می‌آمدند. نرم افزارهای نور نیز از این قاعده تاثیر پذیرفتند و برای کامپیوترها و سیستم عامل ویندوز طراحی و تولید شدند.

باعث افتخار ماست که امروزه پژوهشگران از مجموعه نرم افزار‌های نور به عنوان ابزار مهمی در پژوهش‌های اسلامی یاد می‌کنند. بنابراین تصمیم گرفتیم به منظور راحتی بیشتر کاربران نرم افزارهای نور را در دیگر دستگاه‌ها نیز ارائه دهیم.

در همین راستا مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی تصمیم گرفت راه حلی برای پوشش این نیاز بیابد. از آنجا که محصولات مرکز دارای حجم زیادی بوده و جهت اجرا نیازمند امکانات سخت افزاری قوی می‌باشد، امکان عرضه برنامه کاربردی آنها روی تبلت‌ها و تلفن‌های هوشمند با توجه به محدودیت‌های آنها وجود ندارد.

برای حل مشکلات موجود از اینترنت که این روزها در اکثر مکان‌ها در دسترس می‌باشد استفاده نمودیم و سامانه دسترسی از دور نور را ایجاد کردیم. سداد نور به کمک شبکه اینترنت و نرم افزار Citrix Receiver امکان استفاده از نرم افزار‌های نور را بدون نیاز به نصب و همانند مشاهده و کار با یک پایگاه اینترنتی برای کاربران فراهم کرده است.

در صفحه راهنمای نصب و راه اندازی می‌توانید با نحوه راه اندازی و استفاده از خدمات سـداد آشنا شوید.